Nieuws

Botime në faqen Amazonë

03-04-2018 17:26
https://www.amazon.com/Pasazh-i-pafaj-Poezi-Albanian/dp/1983977942/ref=sr_1_3/132-2782495-0117954?ie=UTF8&qid=1522769264&sr=8-3&keywords=agron+shele&dpID=41490YknESL&preST=_SY291_BO1,204,203,200_QL40_&dpSrc=srch     https://www.amazon.com/Imazh-i-rrem%C3%AB-Roman-Al

Kibatek 139 ( ITALY-2016 )

12-06-2016 09:53
    Kibatek festival – 39 ( 18-21 Shkrurt) Festivali Ndërkombëtar Poetik (Taranto- Bari)   Takimet Ndërkombëtare letrare përpos njohjes induviduale krijojnë edhe mundësi të shumtë komunikimi, përnjohje të kulturave dhe diversiteteve kulturore, si dhe debate e diskutime për mënyrat...

Poetët nuk dinë të shuhen, por lënë pas veç shkëqimin dhe përndritjen e fjalës së shpirtit të tyre! - Bajazit Cahani

09-02-2016 19:44
  Poetët nuk dinë të shuhen, por lënë pas veç shkëqimin dhe përndritjen e fjalës së shpirtit të tyre!   Ndahet nga jeta poeti Bajazit Cahani! Vdekja e një individualiteti krijues si Bajaziti mbolli shumë trishtim tek kolegët , miqtë dhe familja e tij, por kjo ikje kaq e beftë e poetit...

Promovohet në Bruksel libri me tregime i autorit Lekë Pervizi, “Dans les cercles de l’enfer” ( Rrathët e Ferrit).

09-02-2016 19:39
  Promovohet në Bruksel libri me tregime i autorit Lekë Pervizi,  “Dans les cercles de l’enfer” ( Rrathët e Ferrit).   Në ambientet e Qendrës Kulturore “Flandrër “ Bruksel, u zhvillua promovimi i Veprës Letrare të autorit Lekë Pervizi “Dans les cercles de l’enfer” ( Rrathët e...

REVISTA LETRARE ATUNIS NR.1 – 2 * SHKURT – PRILL * 2O15

09-02-2016 19:12
    REVISTA LETRARE ATUNIS   NR.1 – 2 *    SHKURT  –  PRILL *    2O15       ORGAN I LIDHJES : GALAKTIKA POETIKE “ATUNIS”                  Kolegjiumi i...

Promovohen në Bruksel veprat e Dr Nusret Pllanës : “Terrori i Serbise pushtuese mbi shqiptarët 1844-1999 ” , “Intervenimi i NATO- S në Kosovë” dhe filmi dokumentar “Rrugëtimi i një libri nëpër botë”

09-02-2016 19:05
  Promovohen në Bruksel veprat e Dr Nusret Pllanës : “Terrori i Serbise pushtuese mbi shqiptarët 1844-1999 ” , “Intervenimi i NATO- S në Kosovë” dhe filmi dokumentar “Rrugëtimi i një libri nëpër botë”       Me rastin e 15-Vjetorit të Intervenimit Humanitar dhe Ushtarak të NATO-...

“Një vështrim tjetër mbi Historinë” (Libër historik) - Myrteza Bajraktari

09-02-2016 18:49
    “Një vështrim tjetër mbi Historinë” (Libër historik)   Autor : Myrteza Bajraktari   “Një vështrim tjetër mbi Historinë”, si lajmotiv dhe kryethënie e veprës historike të autorit Myrteza Bajraktari, motivoi dhe u bë objeksion i temës së organizimit të aktivitetit...

Myrteza Mara zbret në Bruksel me peshën e “Stinës së pestë” të lirikave dhe novelën “ Faji i bukur (Lisiana) “.

09-02-2016 17:04
      Myrteza Mara zbret në Bruksel me peshën e “Stinës së pestë” të lirikave dhe novelën “ Faji i bukur (Lisiana) “.      Takimi me Kryetarin e Klubit Letrar ” Petro Marko”,  Myrteza   Mara në Bruksel dhe fokusi i gjerë i disktimeve rreth tematikës...